برخی افراد قصد دارند از چهره شیطانی آمریکا فرشته نجات بسازند

امام جمعه عنبرآباد: آمریکا به فرموده امام راحل شیطان بزرگ است، اما با ابراز تأسف برخی افراد قصد دارند از چهره شیطانی او فرشته نجات بسازند تا شیطانی که از درب بیرون رانده شده به بهانه مذاکرات هسته‎ای از پنجره وارد شود.

به گزارش سفیرجنوب ، حجت‎الاسلام رضا سالاری ظهر امروز در خطبه‎های نماز جمعه این شهرستان با تبریک پیشاپیش ماه ذیحجه اظهار داشت: یکی از بزرگترین فضیلت‎های به ظهور رسیده یعنی اکمال دین با امر ولایت در هجدهم این ماه یعنی روز غدیر خم متجلی می‎شود.

وی با انتقاد از ازدواج‎های با مخارج سنگین و مهریه‎های بالا در بین جوانان بیان داشت: نخستین ازدواج بر پایه معنویت با مهریه صلوات بر محمد و آل محمد (ص) از جانب خداوند بین حضرت آدم و حوا منعقد شد که در بین معصومان این روند نیز ادامه داشت و اکنون نیز والدین با تأسی از این بزرگواران باید تأملی در مراسم ازدواج جوانان داشته باشند.

سالاری مهریه را از حقوق ثابت زنان در ازدواج برشمرد و تصریح کرد: مهریه امر واجبی است بر عهده مرد و هدیه‎ای از جانب او به همسرش است تا وی را گرامی بدارد و مراتب علاقه خویش را اظهار کند، اما نباید این امر موجب افراط شود و مهریه‎های بسیار سنگین راه را بر ازدواج آسان ببندد.

امام جمعه عنبرآباد با اشاره به آیه ۷۴ سوره مبارکه فرقان خودسازی، خانواده‎سازی و جامعه‎سازی را از ارکان مورد اشاره خداوند برشمرد و ادامه داد: آنچه از این آیه می‎توان، استنباط کرد، این است که دغدغه انسان مسلمان نسبت به زن و فرزندان دغدغه‏‎ای الهی است و اگر این امر محقق شود، خروجی آن زندگی سعادتمندانه با فرزندانی الهی است.

وی همچنین با اشاره به دیدار اخیر اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب از اصلی‎ترین محور سخنان ایشان را جلوگیری از نفوذ شیطان بزرگ و مسئله ممنوعیت مذاکره با آمریکا غیر از بحث هسته‎ای برشمرد و افزود: آمریکا به فرموده امام راحل شیطان بزرگ است، اما با ابراز تأسف برخی افراد قصد دارند از چهره شیطانی او فرشته نجات بسازند تا شیطانی که از درب بیرون رانده شده به بهانه مذاکرات هسته‎ای از پنجره وارد شود.

سالاری در تحلیل سخنان رهبر انقلاب عنوان کرد: گویا ایادی استکبار به ویژه آمریکا کبکشان خروس می‎خواند و یخ افعی جانشان مقداری آفتاب خورده است، اما کور خوانده‎اند و هرگز این چنین نمی‎شود که آن‎ها در ایران نقشی داشته باشند.

خطیب جمعه عنبرآباد با توصیه به فریب نخوردن مسئولان سیاست خارجی در مقابل دشمن اضافه کرد: اگر شخصی یا مسئولی این فکر را در ذهن داشته باشد که با شیطان بزرگ رابطه برقرار کند، ملت دهانش را تلخ می‎کند و بر دهان بی‎بصیرت او می‎کوبند.

وی همچنین از مهم‎ترین سخنان رهبر معظم انقلاب به نابودی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان روحیه استکبارستیزی را نابود نشدنی توصیف کرد و فرمود «این رژیم تا ۲۵ سال آینده وجود ندارد و به فضل الهی نابود می‎شود».

سالاری خاطرنشان کرد: امروز در این نظام بزرگترین معروف پشتیبانی از نظام و ولایت فقیه زمان است و بزرگترین منکر تنها گذاشتن و دشمنی با آن‎ها است.

وی در پایان با اشاره به فرا رسیدن ماه مهر و روز نیکوکاری از همگان برای شرکت در این امر خداپسندانه دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, , ,

جستجو


آخرین اخبار