زندگی شهید زندگی الهی است که جلوه ای از حیات طیبه خداوند متعال است

حجت الاسلام علیمرادی گفت: اگر خدای ناکرده خانواده های ما تحت تاثیر برنامه های بیگانه قرار بگیرند و رعایت حلال و حرام نشود و حرمت ولایت و نماز حفظ نشود شهداء غمگین می شوند.

به گزارش سفیرجنوب ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر امان الله علیمرادی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان در یادواره شهدای محله مهدیه ومسجدفاطمه الزهراء عنبرآباد گفت: تکریم شهدا رسم اولیا و انبیا بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برگزاری یاد نیکان توسعه نیکی است گفت: یاد شهداء از توصیه های قرآن می باشد آنجایی که می فرماید “و ذکر فی الکتاب موسی انه کان مخلصا.”

img_9408

دکتر علیمرادی ابراز داشت: پیامبر عظیم الشان اسلام به ما یاد داده اند که برای شهدا یادواره بگیریم آن زمانی که خانواده شهدای انصار بر کشتگان خویش گریه می کردند و مجلس می گرفتند ولی برای حمزه سید الشهدا کسی نبود عزاداری بنماید لذا به سفارش پیامبر (ص) عزاداری بر عموی بزرگوارشان رسم شد.

وی با بیان اینکه مراسم یادواره شهداء کاری الهی است گفت: شیاطین عالم و دشمنان راه حق این سنت حسنه یعنی زنده نگه داشتن یاد شهداء را نمی پسندند.

وی افزود: تمثال شهدا نیز صاحب برکات هستند لذا امشب به برکت این مجلس، معنویت ویژه ای به وجود آمده است که اگر استشمام حقایق معنوی در کسی باشد درک خواهد کرد.

وی ابراز داشت: آنقدر عظمت شهدا زیاد است که فقط خدای شهیدان قادر به تبیین مقام شهدا است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شهدا با خداوند معامله کردند و چه کسی لایق خریداری ایشان جز خود خداوند است و قیمت جان پاک آنها رضایت خداوند متعال است که به دست آوردند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهید اگر زنده نبود نزد خدای متعال نبود چرا که  شخص حی به مقام عند رب نایل می شود.

وی گفت: زندگی شهید زندگی الهی است که جلوه ای از حیات طیبه خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه شهدا چون زنده اند عند ربهم روزی دارند گفت: بدا بحال کسانی که چندین سال زندگی ایشان زندگی مادی و نباتی است، این گونه افراد همینکه می میرند هیچ خاصیت و خیری ندارند.

حجت الاسلام علیمرادی گفت: شهداء شادند به آنچه خداوند به آنها عطا کرده است لذا قرآن می فرماید: “فرحین بما آتاهم الله من فضله”

حجت الاسلام علیمرادی راه شهداء را حزن نداشتن از دشمن دانست و افزود: اگر خدای ناکرده خانواده های ما تحت تاثیر برنامه های بیگانه قرار بگیرند و رعایت حلال و حرام نشود و حرمت ولایت و نماز حفظ نشود شهداء غمگین می شوند.

وی شرکت در مجالس شهدا و مدد گرفتن  را  ادامه راه سعادت،  عزت و  حکمت دانست و ابراز داشت: چشم ملت ایران به راه شهدا روشن است چرا که آنها برای مملکت افتخار آفریدند.

وی افزود: : امنیت امروز مرزها و امنیت اقتصادی و خانوادگی ما به برکت ترسیم راه شهدا است.

دکتر علیمرادی گفت: شهدا در مبارزه با دشمن جان دادند ما نیز به تاسی از ایشان امروز با دشمنان فرهنگی باید بجنگیم.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ملت و دولت ما می بایست اهتمام به راه شهیدان که همان جهاد و مبارزه با استکبار در میدان نبرد سخت است داشته باشند و اکنون جهاد فرهنگی و اقتصادی برای ملت ما است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, ,

جستجو


آخرین اخبار