ملت دهان مسئولی را که در مقابل سخنان مقام معظم رهبری موضع می گیرد گل می گیرند

امام جمعه عنبرآباد گفت: آن مسول عالی رتبه ای که طعنه و کنابه می زند در رابطه با موضوع برجام و سخنان مقام معظم رهبری ملت ما آن دهان را گل می گیرند.

به گزارش سفیرجنوب ، حجت الاسلام والمسلمین رضا سالاری امام جمعه شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان بعد از توصیه به تقوای الهی گفت: مصرف خمس در زمان غیبت امام زمان(عج) به دست نایبان حضرت برای مصارف امور دین می باشد لذا باید بعنوان یک مسلمان از بازاری تا فرهنگی روحانی، باسواد و بی سواد از این واجب الهی غافل نبود.

وی گفت: مکتب اسلام مکتبی جامع و کامل است و با طراحی طرحی جامع، همچون خمس به فکر فقراء بوده و با این حکم، اخلاق و احساس را در هم عجین کرده است.

ایشان در ادامه ابراز داشت: اسلام حتی برای خوردن و آشامیدن نیز برنامه ریزی کرده و با دستور “کلوا و اشربوا و لا تسرفوا” انسان را از اسراف نهی نموده است.

امام جمعه عنبرآباد ضمن تبریک پیشاپیش ولادت باسعادت حضرت زهرا(س)اظهار داشت: مدال افتخار “فداها ابوهای” پیامبر اعظم(س) به واسطه اخلاص بی بی دوعالم بود.

سالاری گفت: عظمت مقام والدین در بیان قرآن کریم مشهود است لذا امروز عدم احترام به ایشان از جانب برخی فرزندان خوصوصا جوانان آثار مخربی در پی داشته که اهم آن، بهم خوردن زندگی آنها است.

وی با بیان اینکه شهرت، کاسبی، سلامتی، و همه موفقیت های ما، در گرو دعای خیر والدین و رضایت ایشان است گفت: اگر احترام به والدین که از واجبات دین است در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات و معضلات زندگی افراد برطرف خواهد شد.

وی به بهانه پایان روزهای سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: باید گفت نوروز از منظر سیاسی، تقویت هویت ملی و منطقه ای در برابر بیگانگان است.

ایشان ابراز داشت: یکی از رفتارهای پسندیده در ایام نوروز، صله رحم است که باید در این روزها، به این مهم توجه کافی داشت.

ایشان با اشاره به ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت گفت: دو اشکال مهم اقتصادی در کشور وجود دارد یکی نفتی بودن اقتصاد و دیگری دولتی بودن اقتصاد ما است و این خود یک خسارت است که قریب به یک قرن تجربه می شود.

وی افزود: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود و نباید کشور ما وابسته به نفت باشد و محقق شدن این امر در گرو پیاده کردن اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: در پایان این سال با کمال تاسف اعلام می کنیم به فرموده حضرت آقا شعار سال، آنطوری که میبایست انجام شود نشد و دولت مردان در رابطه با اقتصاد مقاومتی بخوبی انجام وظیفه نکرده اند.

ایشان ابراز داشت: آقای سخنگوی دولت نباید سیمای جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد، چرا که وظیفه صدا و سیما اطلاع رسانی و روشنگری است.

امام جمعه عنبرآباد گفت: آن مسول عالی رتبه ای که طعنه و کنابه می زند در رابطه با موضوع برجام و سخنان مقام معظم رهبری ملت ما آن دهان را گل می گیرند.

وی افزود: از مهمترین حوادثی که در سالی که رو به پایان است گذشت، مسئله نقض برجام از سوی طرف مقابل بود که این تجربه نشان داد که آمریکایی ها هر کجا بتواند زهر خود را وارد می کنند.

وی با هشدار نشر تفکر لیبرالی و بنی صدری در جامعه گفت: امروز در مقابل تفکر انقلابی، تفکر لیبرالی و بنی صدری وجود دارد که ما باید مواظب طیف انحراف در کنار طیف فتنه باشیم.

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, , , ,

جستجو


آخرین اخبار