افت قیمت پیاز اشک کشاورزان عنبرآبادی را در آورد

کشاورزان جنوب کرمان چندین سال است که دچار ضرر و زیان فراوانی شده ، زیر بار قرض رفته و به بانک ها بدهکار شده اند اما هیچ اقدام قابل توجهی جهت فروش محصولات کشاورزی انجام نشده است.

به گزارش سفیرجنوب ، قصه ی پر غصه ی کشاورزان جنوب استان کرمان چندین سال است ادامه دارد و هرساله شاهد افت قیمت محصولات کشاورزی هستیم  و  هزاران هکتار از محصولات کشاورزی به دلیل نخریدن و مقرون به صرفه نبودن به حال خود بر روی زمین رها می شوند.

معناصری   از کشاورزان بخش مرکزی عنبرآباد در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: گناه ما کشاورزان چیست در طول سال شبانه روز برای کشت و بدست آوردن محصولات کشاورزی تلاش می کینم ولی هنگام نتیجه محصول ما را با قیمت بسیار پایینی خریداری می کنند که این قیمت خریداری شده هم پول کارگر برداشت محصول هم نمی شود.

احمدیوسفی  گفت: چندین سال است که افت قیمت محصولات کشاورز در جنوب استان ادامه دارد و هر ساله شاهد افت قیمت این محصولات هستیم

خدادادی کشاورز دیگر عنبرآبادی گفت: زمین های کشاورزی را هکتاری سه الی چهار میلیون اجاره نموده ایم و  فروش محصول پیاز کیلویی  ۳۰۰تومان  هزینه دستمزد کارگران  برای برداشت محصول را هم پوشش نمی دهد و ما ناچار هستیم این محصول را به حال خود بر روی زمین رها نماییم.

وی افزود: چرا برنامه ریزی دقیقی برای حل  مشکل کشاورزان جنوب استان نمی شود و هر ساله ما کشاورزان دچار ضرر و زیان فراوانی می شویم و به بانک ها بدهکار می شویم.

گفتنی است شهرستان عنبرآباد یکی از مهم ترین قطب های کشاورزی جنوب استان می باشد و شغل اکثر مردم جنوب استان کرمان کشاورزی می باشد ، چندین سال است که کشاورزان جنوب کرمان دچار ضرر و زیان فراوانی شده و زیر بار قرض رفته و به بانک ها بدهکار شده اند اما هیچ اقدام قابل توجهی جهت فروش محصولات کشاورزی  انجام نشده است. امیدواریم که مسئولان توجه بیشتری به تولیدات داخلی داشته باشند و از تولیدات کشاورزان در جنوب استان کرمان حمایت نمایند تا شاهد افت قیت محصولات و دپوی این محصولات در جنوب استان نباشیم.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, ,

جستجو


آخرین اخبار