افت قیمت پیاز اشک کشاورزان عنبرآباد را در آورد و باعث رها شدن این محصول بر روی زمین شد

افت قیمت محصول پیاز و نخریدن این محصول باعث شده است محصولات پیاز به حال خود بر روی زمین رها شوند و کشاورزان دچار ضرر و زیان فراوانی شوند.

به گزارش سفیرجنوب ، قصه ی پر غصه ی کشاورزان جنوب استان کرمان چندین سال است ادامه دارد و هرساله شاهد افت قیمت محصولات کشاورزی هستیم  و  هزاران هکتار از محصولات کشاورزی به دلیل نخریدن و مقرون به صرفه نبودن به حال خود بر روی زمین رها می شوند.

توکلی  از کشاورزان بخش مرکزی عنبرآباد در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: گناه ما کشاورزان چیست در طول سال شبانه روز برای کشت و بدست آوردن محصولات کشاورزی تلاش می کینم ولی هنگام نتیجه محصول ما را با قیمت بسیار پایینی خریداری می کنند که این قیمت خریداری شده هم پول کارگر برداشت محصول هم نمی شود.

احمدیوسفی  گفت: چندین سال است که محصولات کشاورزی ما با قیمت خیلی پایینی خریداری می شود و هر ساله دچار ضرر و زیان فراوانی می شویم.

معناصری کشاورز دیگر عنبرآبادی گفت: فروش محصول پیاز کیلویی با ۲۰۰تومان  هزینه دستمزد کارگران برای برداشت محصول را هم پوشش نمی دهد و ما ناچار هستیم این محصول را به حال خود بر روی زمین رها نماییم.

وی افزود: چرا برنامه ریزی دقیقی برای حل  مشکل کشاورزان جنوب استان نمی شود و هر ساله ما کشاورزان دچار ضرر و زیان فراوانی می شویم و به بانک ها بدهکار می شویم.

با توجه به اینکه شغل اکثر مردم جنوب استان کرمان کشاورزی است امیدواریم که مسئولان در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامیده شده است توجه بیشتری به تولیدات داخلی داشته باشند و از تولیدات کشاورزان در جنوب استان کرمان حمایت نمایند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, ,

جستجو


آخرین اخبار