از تشکیل پرونده و برخورد قضائی بافرد خاطی تا استعفای رئیس آموزش وپرورش

در پی تنبیه بی‌رحمانه دانش آموز رودباری پس از طرح شکوایه از سوی والدین دانش آموز در دادسرای عمومی وانقلاب رودبار جنوب علیه فرد خاطی این حادثه تلخ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید دستگاه های نظارتی هرچه سریعتر موضوع پیگیری و با فرد متخلف بدون اغماض برخورد قانونی گردد.

به گزارش سفیرجنوب ، شاید تنبیه بدنی به عقیده برخی ها در دهه های گذشته جواب می داد، طی آن سال ها به نوعی والدین و دانش آموز هم آن را قبول کرده بودند، اما امروزه یافته های علمی نشان می دهد آثار تنبیه بدنی علاوه بر خطرات جانی که دانش آموز را تهدید می کند، روان وی را تا سال های سال تحت تاثیر قرار می دهد.

اخباری که هر از گاهی از نوع برخورد برخی معلمان با دانش آموزان در گوشه و کنار به گوش می رسد و البته واکنش ها و تبعات ناگوار این برخوردها جز برانگیختن حس تأسف در جامعه حاصلی ندارد.تنبیه دانش آموز

گویا داستان تلخ تنبیه بدنی دانش آموزان دبستانی در کرمان ادامه دارد، بعد از ماجرا فرو رفتن مداد در سر یک دانش آموزرودباری بار دیگر در روز شنبه ۲۶ فروردین سال جاری دانش آموز کلاس دوم ابتدایی مدرسه فقاهت، واقع در روستای بحرین از توابع شهرستان رودبار جنوب به علت کاهلی در انجام تکالیف درس ریاضی از سوی معلم خود توسط یک خط کش آهنی مورد تنبیه شدید بدنی قرار گرفت.

 با فرد خاطی برخورد قاطع قضائی می شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودبار جنوب از تشکیل پرونده قضائی برای معلم رودبار جنوب که اقدام به تنبیه شدید بدنی دانش آموز کلاس دوم ابتدایی کرده بود خبر داد.
سهراب سالاری در این رابطه اظهار داشت: پس از طرح شکوایه از سوی والدین دانش آموز در دادسرای عمومی وانقلاب رودبار جنوب علیه فرد خاطی،دادستانی رسیدگی ویژه به این پرونده را دردستور کار قرار داد.


این مقام قضائی تصریح کرد:بلافاصله رئیس آموزش وپرورش،معاون فرماندار و رئیس حراست آموزش و پرورش رودبار جنوب در دادستانی حاضر و از نزدیک موضوع این حادثه تلخ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید دستگاه های نظارتی هرچه سریعتر موضوع پیگیری و با فرد متخلف بدون اغماض برخورد قانونی گردد.
وی اعلام داشت:در حال حاضر دانش آموز صدمه دیده به پزشکی قانونی معرفی و رسیدگی به این پرونده باقید فوریت در حال انجام است.

مدیر آموزش و پرورش رودبار جنوب استعفا داد

امید سلاجقه رئیس اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان نیز در خصوص تنبیه یکی دیگر از دانش آموزان رودبار جنوب توسط معلم  اظهار کرد: متأسفانه این  حادثه تلخ بر خلاف تأکیدات بسیار زیادی مبنی بر  عدم هرگونه تنبیه بدنی در مدارس اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه این حادثه در روستای ریگ بحرین شهرستان رودبار جنوب رخ داده است، تصریح کرد: معلم متخلف نیز به هیئت رسیدگی تخلفات اداری معرفی شد تا طبق ضوابط با او برخورد شود.

سلاجقه در پایان خاطر نشان کرد:اسماعیل پهلوانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان رودبار جنوب در راستای احترام  و عذرخواهی از افکار عمومی از سمت خود استعفا  داد که مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز  با استعفای وی  موافقت کرد.

عیسی رضایی سرپرست آموزش و پرورش رودبار جنوب شد

گفتنی است: طی حکمی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان « عیسی رضایی» به عنوان سرپرست آموزش و پرورش شهرستان رودبار جنوب منصوب شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, , ,

جستجو


آخرین اخبار