برجام قابل دفاع نیست/اگر دولت برجام را بی نتیجه می داند با شجاعت بیان کند

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت : تلاش دولت با آنچه قبلا بیان می کرده و اکنون می گوید چیزی دیگری است و برجام قابل دفاع نیست زیرا برجام نتوانسته مشکلات را حل کند و هر روز به رکود و بیکاری در کشور اضافه می شود و یکی از دلایل آن این است که بخشی از حساب های بانکی ما بسته شده است و به جای آن یکسری اجناس چینی بدرد نخور به ما داده اند .

به گزارش سفیرجنوب ، به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان ؛ سید جواد حسینی کیا نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  کرمان ۱۴۰۰  در واکنش به سخنان اخیر روحانی در رابطه با برجام اظهار داشت: برجام با این نگاه به وجود آمد تا بتواند آن مشکلاتی را که در عرصه بین المللی برای نظام بانکی ما به وجود آمده بود ، برطرف نماید و بخشی از تحریم های ظالمانه ای که توسطط کشورهای اروپایی به سرکردگی استکبار جهانی آمریکا ایجاد شده بود را لغو کند .

وی گفت : ولی متاسفانه عملا تحریم یا برداشته نشده اند و یا بسیار بسیار محدود بوده اند، در حالی که سخنان روحانی قبل از برجام این بود که صبح روز لازم اجرا شدن برجام تمام احکام قبلی لغو می شوند و در عرصه های تجارت و بانکی همه تحریم های ظالمانه یکجا برداشته می شوند .

حسینی کیا با اشاره به عملی نشدن لغو تحریم ها یادآور شد : بنابراین دفاع کردن از برجام کاری سخت است و از سوی دیگر منتقدین اکنون می گویند ما اشکالات برجام را مطرح و بی ثمر بودن آن را هم گوشزد کردیم زیرا دشمن دشمن است و تمام آن سازکارهای خود را در برجام دیده است .

عضو کمیسیون صنایع و معادن خاطر نشان کرد : طبق گفته های هیلاری کلینتون ما می بینیم که دشمن در برجام به کدام سمت در حال حرکت بوده است لذا باید برای محقق شدن برجام تلاش کرد .

برجام قابل دفاع نیست/دولت به بی نتیجه بودن برجام اعتراف کند 

وی ادامه داد : تلاش دولت با آنچه قبلا بیان می کرده و اکنون می گوید چیزی دیگری است و برجام قابل دفاع نیست زیرا برجام نتوانسته مشکلات را حل کند و هر روز به رکود و بیکاری در کشور اضافه می شود و یکی از دلایل آن این است که بخشی از حساب های بانکی ما بسته شده است و به جای آن یکسری اجناس چینی بدرد نخور به ما داده اند .

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود : امیدواریم دولت و دولتمردان نگاهی عقلایی به برجام داشته و از نگاه سیاسی دست بردارند و همانطور که ظریف وزیر امورخارجه در کمیسیون امنیت ملی گفته بود که من اشتباه کردم به کری اعتماد کردم ،  واقعا اگر دولت به بی نتیجه بودن برجام رسیده است با شجاعت بیان کند .

دولتمردان باید با مردم با صداقت واعتماد برخورد کنند

حسینی کیا اظهار داشت : دولت باید بیان کند که به دشمن زیادی اعتماد کرده است زیرا در برجام آن چه ما می خواستیم اجرایی نشده است و دولتمردان باید با مردم با صداقت واعتماد برخورد کنند تا اعتماد مردم که بزرگترین اعتماد نظام است از بین نرود .

 

 

انتهای پیام/م

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها,

جستجو


آخرین اخبار