با سند ۲۰۳۰ می‌خواهند به زور و اجبار ما را تبدیل به یک شهروند غربی کنند

امام جمعه عنبرآباد گفت: به دروغ می‌گویند این سند اجرا نشده است، بلکه با حذف فرهنگ ایثار چون درس شهید فهمیده از برخی کتب مدارس در چهار چوب سند ۲۰۳۰ این سند رسما اجرا شده است.

به گزارش سفیرجنوب ، حجت‌الاسلام رضا سالاری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در آستانه ۱۴ خرداد سالروز رحلت امام خمینی(ره) اظهار داشت: همان طور که کلیددار کعبه جایگاه ویژه دارد، کلید جامعه را نیز نمی‌توان به دست غیر اهل آن سپرد.

وی افزود: ولایت و رهبری نقش کلید را دارد، چرا که درب ارزش‌ها را به سوی امت باز کرده و درب غیر ارزش‌ها را از روی آنها می‌بندد.

سالاری گفت: قطار انقلاب اسلامی به برکت ولایت‌فقیه و وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای در حال شتاب گرفتن است.

امام جمعه عنبرآباد ابراز داشت: از ویژگی‌های ۱۵ خرداد سال ۴۲ بازگشت مرجع تقلید امام خمینی(ره) و افشای ماهیت رژیم پهلوی خبیث توسط وی بود.

سالاری با اشاره به حماسه انتخابات ۲۹ اردیبهشت گفت: حضور پای صندوق رای، مشت محکمی به دهان استکبار بود و مردم فصل‌الخطاب بودن نظر شورای محترم نگهبان را نشان دادند.

وی سند ۲۰۳۰ را سندی ننگین در حوزه فرهنگ و سیاست نامید و ادامه داد: مگر ما زنده نباشیم تا بخواهند فرهنگ منحط غرب را به جای فرهنگ اصیل و ناب اسلام و اهل‌بیت (ع) جایگزین کنند.

سالاری افزود: با سند ۲۰۳۰ می‌خواهند به زور و اجبار ما را تبدیل به یک شهروند غربی کنند، اما ما نمی‌خواهیم با تعهدات این سند سلطه فرهنگ غرب را بپذیریم.

وی عنوان کرد: به دروغ می‌گویند این سند اجرا نشده است، بلکه با حذف فرهنگ ایثار چون درس شهید فهمیده از برخی کتب مدارس در چهار چوب سند ۲۰۳۰ این سند رسما اجرا شده است.

سالاری تغییر در سبک زندگی، تغییر در اخلاق اسلامی، قوانین مدنی و تغییر بر مبنای اسلامی را از اهداف این سند برشمرد و گفت: در این مورد، مراجع اعظام نیز گلایه‌مند هستند و امروز در سراسر ایران همه ائمه جمعه در این مسئله اعتراض دارند.

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, ,

جستجو


آخرین اخبار