در سند ۲۰۳۰ زیر بنای احکام وجودی اسلام نقض شده است

امام جمعه موقت عنبرآباد گفت: در قضیه ۲۰۳۰ یکی از نمایندگان مجلس می گوید یکی از مسایل امضا شده و عملیاتی شده در این سند این است که فرزندان ما تا سن ۱۰ سالگی حق یادگیری هیچ زبانی غیر از زبان مادری خود را ندارند و این عدم یادگیری نماز و تدریس قرآن کریم در مدارس است.

به گزارش سفیرجنوب ، حجت الاسلام سید طباطبایی امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: ماه مبارک رمضان ماه تمرین بندگی و ماه تقوا یعنی دوری از گناه است.

ایشان ابراز داشت: در میدان رفتار، گفتار، کردار، سیاست و همه شئون باید حلال و حرام خدا رعایت شود و این همان تقوای مورد نظر خداوند متعال است.

وی ماه مبارک رمضان را ماه رسیدگی به فقراء خواند و گفت: ماه رمضان ماهی است که نتیجه آن تقوا می باشد.

وی افزود: یکی از گناهانی که جهنمیان بدان اقرار می کنند عدم رسیدگی به مساکین در دنیا و همنشین شدن با افراد گناه کار است.

طباطبایی گفت: در جنگ روانی حق و باطل مخلوط می شود و تنها بصیرت و معرفت است که تمایز دهنده این دو است.

وی افزود: گاهی مسایل حاشیه ای اینقدر بزرگ جلوه داده میشود که متن اصلی جا می ماند.

وی افزود: طبق مستندات، در این سند زیر بنای احکام وجودی اسلام نقض شده لذا باید در این سند تجدید نظر شود چون مطلوب مقام معظم رهبری همین است.

امام جمعه موقت عنبرآباد گفت: در قضیه ۲۰۳۰ یکی از نمایندگان مجلس می گوید یکی از مسایل امضا شده و عملیاتی شده در این سند این است که فرزندان ما تا سن ۱۰ سالگی حق یادگیری هیچ زبانی غیر از زبان مادری خود را ندارند و این یعنی عدم یادگیری نماز و تدریس قرآن کریم در مدارس.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: تکرار برخی مسایل، در قرآن کریم را میبینم و باید برخی مسایل تکرار شود که اگر نشود ممکن است مسایل مهمی همچون عاشورا از یاد برود و به فراموشی سپرده شود.

ایشان ابراز داست: دهه ۶۰ سخت ترین روز های انقلاب ما بود که با ترورها همراه بود ولی این ملت ایران بود که همچون همیشه سربلند این دوره از تاریخ بود.

طباطبایی افزود: به فرمایش امام خامنه ای دهه ۶۰ باید همواره تکرار شود تا جای جلاد و شهید عوض نشود.

وی گفت: داعش امروز در دهه ۶۰ علم شده بود که ملت ما از آن خشونت های افراطی ۱۷ هزار شهید ترور دارد و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، افرادی از ما گرفته شد که دیگر کمتر مثل آنها داریم و اعدام انها دستور شخص امام بوده چون ایشان منافقین را محارب و دشمن خدا دانست حالا شخصی با هر تریبونی بخواهد از آنها دفاع کند این ناجوانمردانه است.

وی ابراز داشت: امام خمینی(ره) اسلام انقلابی را مطرح می کردند و این دو را از هم هیچگاه جدا نمی کرد.

وی افزود: شنبه ۱۵ رمضان میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام است که تبریک عرض میکنیم.

وی همچنین با اشاره به ۱۹ رمضان، سالروز ضربت خوردن امام علی(ع) و آغاز شب قدر گفت: جا دارد کمال استفاده را از این فرصت شب های قدر ببریم چرا که مقررات یک سال ما در آن عنایت می شود

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, ,

جستجو


آخرین اخبار