اشکالات ۴ سال گذشته کابینه دولت نباید تکرار شود/دوره باند بازی و سیاسی کاری در کرمان تمام شده است/نقش مفاسد اقتصادی از تحریم های آمریکا هم مخرب تر است

محمد رضا پور ابراهیمی گفت: افرادی که تاریخ مصرف سیاسی آنها در کرمان تمام شده دیگر حق ندارد با مردم کرمان سیاسی برخورد کنند، مردم نتیجه انتخابات را قبول دارند و حمایت هم می‌کنند، اما دلیل بر این نیست که بعضی بخواهند رویکرد باندی خود را در کرمان دنبال کنند.

به گزارش سفیرجنوب به نقل از  بوتیا نیوز  محمدرضا پورابراهیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: انتخابات با حضور گسترده مردم به نقطه ای از اقتدار ملی تبدیل شد که آثار آن را هم در مسائل داخلی و هم بین المللی و منطقه ای مشاهده می کنیم.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس در ادامه مطرح کرد: مشارکت مردم در پتای صندوق های رای برگ زرینی بر افتخارات نظام جمهوری اسلامی بود که مردم با لبیک به ندای رهبری علیرغم همه اختلافات سیاسی کشور این حماسه حضور را به ثبت رساندند.

پورابراهیمی با بیان الزامات کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد: اولویت موضوعات اقتصادی باید مهمترین مولفه دولت آینده باشد و ترکیب اعضای تیم اقتصادی در دولت جدید از مهم‌ترین و اصلی‌ترین تیم‌های تخصصی در دولت خواهد بود که آقای روحانی باید آن را مد نظر قرار بدهد.

اشکالات ۴ سال گذشته کابینه دولت نباید تکرار شود

وی افزود:  اشکالاتی که بعضا در چهار سال گذشته در تیم اقتصادی دولت شاهد بودیم، نباید تکرار شود که رئیس جمهور هم قول بر رفع آنها داده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:  یکی از نقاط ضعف در دولت یازدهم، عدم انسجام و هماهنگی میان اعضای تیم اقتصادی کابینه بود که در بسیاری از زمینه‌های شاهد تفاوت دیدگاه آنها بودیم به عنوان نمونه نظر وزیر اقتصاد و وزیر صنعت، معدن و تجارت  در مورد نرخ ارز متفاوت از یکدیگر بود.

عدم هماهنگی و انسجام بین تیم اقتصادی بزرگ ترین نقطه ضعف کابینه دولت یازدهم بود

پورابراهیمی با اشاره به اینکه ایجاد جند صدایی در دولت برای اقتصاد کشور چالش ایجاد می کند، عنوان کرد: تیم اقتصادی دولت آینده باید هماهنگ باشد، اگر صدای واحد از تیم اقتصادی دولت به گوش نرسد، تصمیمات اقتصادی دولت دچار مشکل می‌شود، لذا افراد برای پست‌های اقتصادی حتما باید در نگاه کلامی همراه باشند.

وی با تاکید بر جوان‌گرایی در تیم اقتصادی دولت گفت: رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، وزیر صنعت و معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر رفاه به عنوان پنج رکن اصلی تیم اقتصادی دولت هستند و مطمئنا هیچ دولتی نمی‌تواند بدون تعامل با مجلس موفق عمل کند و انتظار این است رویکرد تعاملی مطلوبی میان دولت و مجلس را شاهد باشیم.

پورابراهیمی در ادامه با اشاره به تحریم های جدید سنا بر علیه ایران عنوان کرد: در برجام قرار بود تمام تحریم های اقتصادی رفع شود ولی میبینیم نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه تحریم های جدیدی هم در حوزه موشکی و دفاعی به آن ها اضافه شد و این تیر خلاصی به برجام بود.

هر جا که سود سپرده غیر متعارف است بدانید کاسه ای زیر نیم کاسه است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: نقش مفاسد اقتصادی از تحریم های آمریکا بر علیه ایران بسیار مخرب تر است و بانک مرکزی در این زمینه بسیار ضعیف عمل می کند لذا اگر بانک مرکزی نتواند جلوی این مفاسد را بگیرد از طریق دستگاه قضایی آن را پیگیری خواهیم کرد.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد حجم نقدینگی کشور را موسسات غیر مجاز به خود اختصاص داده اند و مردم باید هوشیار باشند و جایی که ضعف بانک مرکزی را می بینند خودشان از اموال خود صیانت کنند و هر جا دیدند که سود سپرده از نرخ متعارف خود بالاتر رفته است بدانند که کاسه ای زیر نیم کاسه است.

دولت یازدهم اعتقادی به استمرار برنامه توسعه کشور نداشت اما بالاخره آن را تصویب کردیم

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: در کمیسیون اقتصادی مجلس پنج محور مهم در دستور کار داریم که شامل اصلاح نظام بانکداری، اصلاح قانون مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی، مقابله با قاچاق کالا و ارز به عنوان چالش‌ اصلی فعالان اقتصادی، اصلاح قانون گمرک و اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

پورابراهیمی ادامه داد: برنامه ششم توسعه کشور در کش و قوس‌های زیادی و با یک سال تاخیر تصویب شد و موضع دولت هم این بود که اعتقادی به استمرار برنامه ندارد، اما اولویت برنامه‌های دولت باید اجرای بند به بند احکام برنامه ششم توسعه باشد و برنامه ششم مبنای توافق ما با رئیس جمهور در محورهای اقتصادی است.

دوره باند بازی و سیاسی کاری در کرمان تمام شده است

وی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان کرمان با استاندار سیاسی در استان مخالف است، مردم کرمان از مسائل سیاسی خسته شده‌اند، اما هنوز بعضی فکر می‌کنند دهه ۶۰ است و مسائل غیرکارشناسی مطرح می‌کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اظهار داشت: افرادی که تاریخ مصرف سیاسی آنها در کرمان تمام شده دیگر حق ندارد با مردم کرمان سیاسی برخورد کنند، مردم نتیجه انتخابات را قبول دارند و حمایت هم می‌کنند، اما دلیل بر این نیست که بعضی بخواهند رویکرد باندی خود را در کرمان دنبال کنند.

پورابراهیمی گفت: هر فردی به عنوان وزیر کشور از مجلس رای بیاورد و هر فردی به عنوان استاندار کرمان فعالیت کند، فضای آینده استان کرمان کار، تلاش، توسعه و خدمت است و همه گروه‌ها در این راستا باید دست به دست هم دهند.

وی تاکید کرد:  تاریخ مصرف فضای سیاسی و باندی در کرمان گذشته و از هر مسئولی که در راستای گرهگشایی از کار مردم گام بردارد، حمایت می‌کنیم حال با برند اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

جستجو


آخرین اخبار