شهید رجایی و باهنر الگوی مناسبی برای دولتمردان هستند/درخواست از نیروی انتظامی برای برخورد با یک اتفاق ناشایست

امام جمعه جیرفت گفت: شهید رجایی و باهنر الگوی خوبی برای دولتمردان هستند و دولت جدید نیز ادامه دهنده راه این شهدا باشد.

به گزارش سفیرجنوب ، حجت‌الاسلام رضا کرمی‌ پور در خطبه های نماز جمعه این هفته جیرفت افزود: تلاش شبانه روزی، تحمل سختیها، ساده زیستی، مسئولیت پذیری، ولایت مداری، دوری از تجمل گرایی و توجه به دردهای مردم از ویژگی های مهم شهیدان باهنر و رجایی است.
وی ادامه داد: مسئولان باید ولایت مداری، ساده زیستی و دوری از تجملات را مورد توجه قرار دهند.
وی به وردود آزادگان به میهن اسلامی اشاره و اظهار کرد: آزادگان با غلبه بر هوای نفسانی و به یاد خدا بودن، آزاده شمرده شدند از این رو این خصوصیات باید مورد توجه مردم قرار گیرد.


امام جمعه جیرفت در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت شهید حججی اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار در راه اسلام جان خود را فدا کرد و این راه باید ادامه پیدا کند.
وی افزود: دین نیاز به مجاهدت دارد و در مقابل کسانیکه اسلام را به انحراف می کشند باید مجاهدت و ایستادگی کرد.
وی خاطرنشان کرد: تکفیری ها از زمان اسلام تاکنون بوده اند و امیرالمومنین آنها را به درک واصل می کرد.
خطیب جمعه جیرفت گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند هر چه برای اسلام بدهیم کم است از این رو شهادت موجب بیداری مردم و دین می شود.
وی به کودتای ۱۳۳۲ به عنوان نخستین دخالت آمریکا در ایران اشاره کرد و افزود: آمریکا یک نقطه مثبت در پرونده خود از زمان کودتا تاکنون نداشته است.
وی تصریح کرد: آمریکا و انگلیس مصداق استکبار جهانی است و استکبار دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام کرمی پور اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، مساله ای که استکبار را ناامید می کند حضور مردم در صحنه است.
وی ادامه داد: امرزو مردم با حضور در تمام صحنه های نظام حمایت خود را از انقلاب اسلامی نشان داده اند و در مقابل دشمنان ایستادگی می کنند.

امام جمعه جیرفت بیان کرد: از نیروی انتظامی نسبت به افتتاح کلانتری در محله سرجاز تشکر می کنم ولی باید در مورد نظم ، امنیت، رفاه و بحث های فرهنگی – مذهبی مناطقی که به شهر ملحق شده است، با توجه به کم لطفی هایی که به این مناطق شده، توجه بیشتری انجام شود.

وی گفت : اتفاق ناشایستی در یکی از محله های شهر که در جهت مقابله با کارهای فرهنگی مذهبی انجام شده در آن محله، افتاده که باید از طرف نیروی انتظامی و مسئولین شهر پیگیری لازم انجام شود، تا دیگر شاهد اینگونه اتفاقات نباشیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, ,

جستجو


آخرین اخبار