خودسازی، شناخت مسئولیت و تکرار آن؛ اولین وظایف مسئولین است/مبادا در دولت اسلامی حاکمیت پول و پارتی محقق شود

آیت الله موحدی کرمانی گفت: مسئولین باید مسئولیت خود را بشناسند؛ فردی که در راس مسئولیتی قرار می گیرد باید بداند وظیفه شرعی او چیست و خدا از او چه می خواهد.

به گزارش سفیرجنوب ،  آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در گفتگو با ناب نیوز در خصوص ویژگی های یک دولت انقلابی با تاکید بر اینکه دولت انقلابی همان دولت اسلامی است، گفت: مسئولین باید مسئولیت خود را بشناسند؛ فردی که در راس مسئولیتی قرار می گیرد باید بداند وظیفه شرعی او چیست و خدا از او چه می خواهد.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز ابراز کرد: اولین مسئولیت همه انسان ها خودسازی است؛ خداوند وقتی به پیامبر مسئولیت و رسالت می دهد می فرماید از وقت شب استفاده کن که فضا آرام است و  قرآنی که بر تو نازل شده با ترتیل بخوان؛ این امر یعنی روی هر آیه مکث کن و فرمان های الهی را تکرارکن که هیچگاه فراموش نکنی.

 

وی تاکید کرد: مسئولین باید اینگونه باشند و پس از شناخت مسئولیت خود، پیوسته این موارد را در ذهن داشته و تکرار کنند و هرروز مطالعه کنند چه وظایفی برعهده دارند؛ همچنین تذکرات مقام معظم رهبری نیز باید پیوسته در ذهن مسئولین باشد که معظم له از آنها چه می خواهد.

 

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه وزیری که از مجلس رای گرفته در واقع به مجلس تعهد داده است، تصریح کرد: مسئولین باید به فکر خدمت به مردم باشند و بدانند این جایگاه، محل خدمت به مردم است چرا که نظام ما مردمی است؛ امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر می فرماید به خودت بفهمان که تو باید مردم را دوست بداری، دلسوز آنان و به فکر خدمت به آنها باشی لذا این وظیفه بسیار اهمیت دارد.

 

امام جمعه موقت تهران تنظیم بودجه را یکی از وظایف مهم مجلس و دولت دانست و اظهار داشت: مجلس و دولت باید در خصوص بودجه به گونه ای برنامه ریزی کنند که به تمام اعضای مردم و کشور به ویژه طبقه ضعیف که معمولا فراموش می شوند، برسد؛ امام علی (ع) در عهدنامه به مالک اشتر می فرماید خدارا در نظر بگیر و به فکر طبقه مردم ضعیف و زیرین باش.

 

وی افزود: بودجه مانند خون در بدن انسان است که هر عضوی خون دریافت کند زنده است و در غیر این صورت می میرد؛ لذا بودجه هم باید به همه حتی رگ های ریز برسد.

 

آیت الله موحدی کرمانی عنوان کرد: مسئولین و دولت باید با مردم ارتباط داشته باشند و ترتیب ملاقات دهند تا کسی که می خواهد از شهرستان با نماینده خود ملاقات داشته باشد، بتواند به سهولت با او دیدار کند؛ اگر فردی در خصوص وزارتخانه ای حرف دارد، باید بتواند به راحتی آنها را ببیند و حرف بزند.

 

وی اذعان داشت: این ارتباط با مردم بسیار مهم است و باید بتوانند با مسئولین تماس بگیرند یا اگر فردی نامه ای نوشت، باید به آن ترتیب اثر داده شود؛ امام علی (ع) به مالک می فرماید بین تو و مردم حجاب و مانع نباشد و مردم بتوانند به سادگی با تو ارتباط برقرار کنند.

 

عضو جامعه روحانیت مبارز بیان کرد: نکته مهم دیگر این است که دولت به عنوان مجموعه ای از وزرا، معاونین، مسئولین و نهادها باید دولتی هماهنگ باشد بدین معنا که همه اعضای یک پیکر باشند، یک هدف و برنامه داشته باشند و همه به سوی آن حرکت کنند.

 

وی یادآور شد: مبادا در دولت، ادارات و نهادها پول و پارتی حاکم باشد که با پرداخت پول و زیرمیزی مشکلات حل شود و کسی که پول نداد مشکلش باقی بماند یا اگر فردی پارتی داشت و فرد دانه درشتی سفارش کرد به آن عمل کنند اما اگر فردی پارتی نداشت به کارش رسیدگی نشود؛ خدا نکند چنین وضعی در حکومت نظام اسلامی به وجود آید.

 

آیت الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: مسئولین بکوشند که مبادا به نزدیکان و دوستان خود بیشتر بپردازند؛ نباید در دولت اسلامی که دولت عدل علی(ع) نام دارد، چنین مواردی تحقق یابد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, ,

جستجو


آخرین اخبار