رها شدن هزاران تن محصول بر روی زمین های کشاورزی جنوب استان/بدهکار شدن کشاورزان جنوب

هزاران تن محصول کشاورزی بر روی زمین های کشاورزان جنوب استان رها شده است و کشاورزان میلیارد ها تومان به بانک ها و لوازم های فروش اقلام کشاورزی بدهکارند و قادر به پرداخت نیستند.

به گزارش سفیرجنوب ، هر ساله در جنوب استان کرمان شاهد کشت هزاران هکتار از  زمین های کشاورزی هستیم و چندین هزار نفر از راه کشاورزی ارارو معاش می کنند.

هزاران هکتار محصول کشاورزی شامل پیاز ، گوجه ، خیار ، هندوانه و ….. بر روی این زمین های کشت می شود و کشاورز و خانواده اش به صورت تمام وقت در این مزارع ها فعالیت می کنند از بانک ها وام می گیرند و از لوازم کشاورزی ها اقلام مورد نیاز کشاورزی از جمله پلاستیک ، کود ، بذر و ….. را قرضی می گیرند به امید اینکه هنگام برداشت محصول قرض ها و وام های خود را پرداخت نمایند اما  کشاورز جنوب استان هنگام برداشت محصولات خود را به دلیل نخریدن و به صرفه نبودن برداشت به حال خود رها می کنند.

کشاورزان جنوب میلیارد ها تومان به بانک ها و لوازم های فروش اقلام کشاورزی بدهکار شده اند و قادر به پرداخت نیستند.

چرا هر ساله باید هزاران تن محصول کشاورزی بر روی زمین به  دلیل نخریدن به حال خود رها شود و هم اکنون شاهد هستیم هزاران تن محصل هندوانه در جنوب استان رودبار ، جازموریان و ….به حال خود رها شده است.

آیا وظیفه جهاد کشاورزی ساماندهی این محصولات نیست ، کشاورزی که تمام مخارج زندگی اش به برداشت محصولش وابسته است چرا هر ساله متضرر می شود چه کسی باید محصولات را ساماندهی نماید .

امیدواریم حمایت از کاالای داخلی مورد توجه مسؤلین قرار بگیرد تا با حمایت از کالای داخلی شاهد چنین وضعیت آسف باری نباشیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها:

برچسب‌ها, , ,

جستجو


آخرین اخبار