سیاست ارتباط گسترده با دنیا قطعا راه گشاى مشکلات اقتصادى کشور نخواهد بود

امام جمعه موقت عنبرآباد بیان نمود: اگرچه سیاست ارتباط گسترده با دنیا بایستى نصب العین دولت باشد، اما قطعا راه گشاى مشکلات اقتصادى کشور نخواهد بود.

به گزارش سفیرجنوب، ، حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه یه تقوای الهی گفت: طبق آیاتی از قرآن کریم؛ فرستادن برکات، زمینه اش تقوای الهی است لذا اوضاع تاسف بار امروز جهان، نتیجه انحراف بشریت از تقوای فکری و عملی و حتی سکوت انسان ها در برابر انحرافات است.

امام جمعه موقت عنبرآباد عنوان داشت: طبق فرمایش معصومین، گناهان انسان را بد عاقبت می‌کنند.

وی با تبریک ۱۷ ربیع‌الاول ولادت حضرت رسول اکرم(ص) روز اخلاق و مهرورزی و ولادت حضرت امام جعفر صادق(ع) گفت: وجود مقدس و منور پیامبرى که سراسر نور، پاکى و تجلى بهترین صفات الهى و انسانى است که در غربت عصر تاریکى انسانیت طلوع کرد و تا ابد خواهد درخشید.

حجت الاسلام فضیلتی موانع وحدت و ریشه‌هاى اختلاف در بین مسلمانان را پیروى از شیطان و تمایلات نفسانى، سهم‌خواهى و زیاده‌خواهى، خود برتربینى، جهل وبصیرتى و عدم درک ضرورت‌ها، فراموشى اشتراکات و بزرگ نمایى اختلافات‌ و عدم مشاهده دشمن مشترک برشمرد و افزود: سزاوار است در زمانه حاضر که بشر نیازمند الگویى متعالى از اخلاق و انسانیت است، سیره و منش اخلاقى متعالى پیامبر رحمت به‌عنوان بهترین الگوى اخلاق انسانى و الهى به همگان معرفى شود و مسلمین با وحدت و همدلى و متجلى نمودن این سیره اخلاقى در زندگانى خود، اسلام حقیقى را به جهانیان معرفى نمایند.

حجت الاسلام فضیلتی نیا با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفان گفت: اندیشه و تفکر بسیجى داراى مبانى و مولفه‌هایى همچون؛ خدا محورى، ولایتمدارى، حق گویى، تکلیف گرایى، عقل گرایى، ایثار کامل در راه خدا، شناخت همه‌جانبه دشمن، جبهه‌شناسى، برخوردارى از مدیریت جهادى و تعبد الهى است.

ایشان ابراز داشت: امروز تحقق بسیج جهانى اسلام را مى‌توان در تثبیت قدرت حزب االله لبنان، تشکیل بسیج مردمى الحشد الشعبى عراق، نیروهاى دفاع ملى سوریه و مقاومت فلسطین و یا انصارالله یمن که سه ونیم سال است با ۷۰۰ هزار رزمنده و دستان خالى در مقابل رژیم سعودى تا بن دندان مسلح و ائتلاف نامبارک آن‌جانانه ایستاده است، مشاهده کرد.

وی خاطر نشان کرد: سفر رئیس جمهور عراق به تهران، شکست عملى سیاست منزوى‌سازى جمهورى اسلامى توسط آمریکا و متحدان منطقه‌اى آنها بود.

ایشان با انتقاد از مصاحبه وزیر خارجه انگلیس قبل از ورود به تهران با روزنامه گاردین انگلیس و درخواست آزادى نازنین زاغرى مجرم امنیتى گفت: نگاه طلبکارانه وزیر خارجه انگلیس در این سفر، حجت را بر مسؤولین کشور تمام مى‌کند که راه حل برون رفت از مشکلات، در خارج از کشور نیست و بى‌تردید سیاست مماشات با طرف اروپایى به این منتهى مى‌شود که اروپایى‌ها هر روز بر لیست سیاست‌ها و فشارهاى نامعقول خود بر روى ایران ادامه دهند.

وی افزود: اگرچه سیاست ارتباط گسترده با دنیا بایستى نصب العین دولت باشد، اما قطعا راه گشاى مشکلات اقتصادى کشور نخواهد بود.

انتهای پیام/محمدی

کلیدواژه ها:

جستجو


آخرین اخبار