نه دی روز روز باطل السِحر فتنه سال ۸۸ بود

امام جمعه عنبراباد:بصیرت ملت و شور و شعور ملت در عاشورای سال ۸۸ به همراه هدایتگری ها و رهبری های مقام منیع ولایت باعث خلق حماسه نه دی شد.

به گزارش سفیرجنوب، حجت الاسلام والمسلمین رضا سالاری امام جمعه عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: یکی از مشاهدات سفر نورانی معراج ملاقات پیامبر اکرم(ص) با ملک الموت (فرشته مرگ) بود که شرح آن در کتاب بحارالانوار علامه مجلسی جلد ۱۸ آمده است که در این روایت آمده است پس از مدتی گفتگو، ملک الموت به پیامبر(ص) عرض می کند که هیچ خانه ای نیست مگر اینکه روزی پنج مرتبه به آن سر می زنم.

خطیب جمعه عنبرآباد ضمن تسلیت درگذشت عالم جلیل القدر، آیت الله هاشمی شاهرودی به محضر امام عصر (عج) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بیت آن مرحوم و حوزه های علمیه بیان کرد: مقام معظم رهبری در وصف این عالم ربانی فرمودند: “ایشان استادی بزرگ در حوزه علمیه قم و کارگزاری با وفا در مهمترین تشکیلات نظام جمهوری اسلامی، عضو مؤثری در شورای نگهبان و رئیس موفقی در مجمع تشخیص مصلحت بودند و آثار و برکات علمی بسیاری از خود بر جای نهادند، لذا در این روز جمعه از خدای متعال میخواهم ایشان را در غرفه های بهشت همسایه محمد و آل محمد(ص) قرار دهد.

سالاری با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در عنبرآباد گفت: الحق که این یادواره به دور از هرگونه حاشیه برگزار گردید که از همه دست اندر کاران این محفل نورانی تقدیر و تشکر بعمل می آید و خانواده های شهدا بدانند که چشم و چراغ این ملت هستند.

وی با اشاره به خروج آمریکا از سوریه و سفر نابخردانه ترامپ به کشور عراق گفت: این موارد بیانگر شکست سرسختانه آمریکا و پیروزی استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

ایشان با اشاره به تقدیم بودجه سال ۹۸ گفت: انتظار می رود هم نمایندگان مجلس و هم دولت و مسئولین توجه بیشتری به بودجه فرهنگی داشته باشند که خصوصاً در این دولت بودجه فرهنگی کشور بسیار تضعیف شده است.

امام جمعه عنبرآباد با اشاره به سالروز نهم دی گفت: این روز، روز باطل السِحر فتنه سال ۸۸ بود.

وی افزود: بنا بر کلام نورانی امیر مومنان وقتی فتنه برپا می شود که عده ای به دنبال هوا و هوس و دنیاطلبی بروند.

ایشان ضمن گرامی داشت این روز به عنوان روز بصیرت گفت سه عامل باعث خلق ۹ دی شد: بصیرت ملت و شور و شعور ملت در عاشورای سال ۸۸ به همراه هدایتگری ها و رهبری های مقام منیع ولایت که در تمام لحظات این انقلاب همواره راه گشای ملت بوده است و در راس همه آنها خطبه های معروف نماز جمعه سال ۸۸ که همچون موج خروشان به پا خاست و قائله فتنه را در هم کوبید و روشنگری ها و رهبری های ایشان همواره میزان بوده است.

خطیب جمعه عنبرآباد افزود: به فضل خداوند متعال و به پاس خون شهدا، ۹ دی امسال هم در عنبرآباد مثل سالهای گذشته روز تجدید بیعت امت با ولایت پر شور تر از گذشته راس ساعت ۹ صبح روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

کلیدواژه ها:

جستجو


آخرین اخبار