ایران هرگاه با تکیه بر توان مدیران و نیروهاى انقلابى خود به مواجهه با این تحریم‏ها برخاسته، توانسته تحریم‏ها را به فرصت تبدیل نماید

امام جمعه موقت عنبرآباد گفت: تجربیات ۴۰سال گذشته به‏ ویژه دوران دفاع مقدس، نشان‏ دهنده این است که ایران هرگاه با تکیه بر توان مدیران و نیروهاى انقلابى خود به مواجهه با این تحریم‏ها برخاسته، توانسته تحریم‏ها را به فرصت تبدیل کرده و ضمن خنثی ‏سازى توطئه‏ هاى دشمن به دستاوردهاى مورد نظر خود دست یابد.

به گزارش سفیرجنوب ، حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: یکی از مراحل تقوای الهی این است که انسان در زندگی خود به احدی ظلم نکند.

وی با حدیثی از پیامبر(ص) گفت: پیامبر اکرم فرمودند:” بِئْسَ الزَّادُ إِلَى الْمَعَادِ الْعُدْوَانُ عَلَى الْعِبَادِ ” یعنی بدترین توشه ها در روز قیامت ظلم به بندگان است.

ایشان عنوان کرد: ما باید مراقبت کنیم که در همه فضاها، در محیط خانه، کار و اجتماع، به زن و فرزند خود، به زیر دست، همسایه، دوست و برادر مؤمن خود اجحاف و بی انصافی و ظلم نکنیم که این ها باعث سنگین شدن نامه عمل می شود.
وی افزود: ظلم از آن دسته گناه‌هانی نیست که خداوند متعال بگوید در آخرت جوابش را می‌دهم، بلکه در همین دنیا خدا پس گردن ظالم می‌زند.

فضیلتی نیا با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: عواملی همچون بی‌توجهی به ارزش‏هاى اسلامى و ایرانى و بی‌تفاوتی نسبت به خواسته ‏هاى مردم و علماى مذهبى، رواج ظلم، فساد و فحشا، عدم ‏پایبندى به شعائر اسلامى و تحقیر عفت عمومى به‏ ویژه در مراسم‏هایى مانند جشن‏هاى ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهى، اشتغال بهائیها و صهیونیست‏ها در پست‏هاى کلیدى و حساس دولتى که از دید مردم، نشان از عناد رژیم با اسلام بود، تغییر تاریخ اسلامى و ترویج و تبلیغ ارزش‏ها و سنت‏هاى قبل از اسلام و… احساسات مذهبى مردم و علما را جریحه‏ دار کرد و همین جرقه های انقلاب را رقم زد.

وی عنوان داشت: در نظام دانشگاهى عصر پهلوى، غرب‏گرایى به جاى خودباورى و توسعه علم و فرهنگ حاکم بود که در این رابطه سولیوان، سفیر آمریکا در تهران، درباره نظام دانشگاهى ایران می‌نویسد “دانشگاه تهران که در مرکز این سیستم قرار داشت، به‏ وسیله رضا شاه تأسیس شد و هدف وى ترویج فرهنگ غربى در ایران بود.

امام جمعه موقت عنبرآباد استکبارستیزى، استقلال‏ خواهى و مقاومت را از شاخصه های مهم انقلاب برشمرد و افزود: امروز جمهورى اسلامى ایران، در بستر انقلاب، در بیش از ۹۰ حوزه به پیشرفت هایی همچون؛ سرعت ۱۱ برابری پیشرفت علم، تولید قایق پرنده رادار گریز با سرعت ۸۵۱ کیلومتر، دومین کشور دارنده تکنولوژى بیودیزل در جهان، هشتمین کشور تولیدکننده اورانیوم ۲۰ درصد در جهان، قرار گرفتن در میان پنج ارتش قوى جهان در حوزه سایبرى، قرار گرفتن در زمره هشت کشور فضایى دنیا، سومین کشور داراى فناورى ساخت نیروگاه خورشیدى در جهان، ششمین کشور تولیدکننده زیردریایى در جهان دست یافته است که این در حالی است که دشمنان ما را تحریم کرده اند.

وی گفت: تجربیات ۴۰سال گذشته به‏ ویژه دوران دفاع مقدس، نشان‏ دهنده این است که ایران هرگاه با تکیه بر توان مدیران و نیروهاى انقلابى خود به مواجهه با این تحریم‏ها برخاسته، توانسته تحریم‏ها را به فرصت تبدیل کرده و ضمن خنثی ‏سازى توطئه‏ هاى دشمن به دستاوردهاى مورد نظر خود دست یابد.

ایشان با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) به روایت ۷۵ روز گفت: حضرت زهرا(س) اول شهیده راه ولایت است که با توجه به بصیرت والایشان به مقابله با توطئه ترور شخصیت على(ع) و دفاع از ولایت‏ و اعتراض به مردمان بی بصیرت و بی عمل‏ همچنین بهره بردن از راهبرد سکوت سیاسى و تداوم خط مشی مبارزاتی با وصیت‏نامه سیاسى‏ اش پرداخت که جا دارد حرمت این ایام محزون از جانب همه ما شیعیان نگه داشته شود و در مجالسی که از امشب اغاز می شود شرکت نماییم.
فضیلتی نیا همچنین با اشاره به سفر آقای نوبخت معاون رییس جمهور به عنبرآباد و بازدید از بیمارستان عنبرآباد گفت: ضمن تشکر از ایشان و دعوت کنندگاه ایشان، ثمره این سفر برای مرد تشریح شود و ایشان در بودجه دولت نظر ویژه ای به تکمیل بیمارستان عنبرآباد و رفع محرومیت ها داشته باشند.

ایشان ضمن تشکر از شورای شهر و شهردار عنبرآباد گفت: فعالیت خوبی در سطح شهر در حال انجام است که با توجه به نزدیکی به عید نوروز میبایست تکمیل طرح ها سرعت بیشتری بگیرد.

کلیدواژه ها:

جستجو


آخرین اخبار