بسته اروپایی ها که شبیه آمریکایی ها است نباید جزو مسایل مهم کشور قرار بگیرد، بلکه سیاست‌های کلان کشور بایستی بدست خودمان با اقتصاد مقاومتی حل شود

امام جمعه عنبرآباد گفت:بسته اروپایی ها که شبیه آمریکایی ها است نباید جزو مسایل مهم کشور قرار بگیرد، بلکه سیاست‌های کلان کشور بایستی بدست خودمان با اقتصاد مقاومتی حل شود.

به گزارش سفیرجنوب،حجت‌الاسلام والمسلمین رضا سالاری امام جمعه شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: رحم یکی از صفات خداوند متعال است که از صد درجه رحمت، تنها یک درجه از آن را در دنیا به ما ارزانی فرموده و مابقی آن را ذخیره آخرت فرموده است.

وی افزود: ترحم و دلسوزی از نعمت های خداوند متعال است که این صفت یکی از صفات ارزشمند ائمه اطهار محسوب می شود.

ایشان با اشاره به حلول ماه مبارک رجب ابراز داشت: ایام اعتکاف و ولادت امیرالمومنین(ع) در پیش است و این ایام مصادف با روزهای پایانی و اول سال شده که جا دارد مومنین در این مراسم معنوی شرکت نمایند.

وی گفت: ماه شریف رجب از اوقات دعا و مناجات با خداوند متعال است که اگر دل شکست قیمتی تر خواهد شد.

حجت‌الاسلام سالاری با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری گفت: نیکوکاری رحمت خداوند متعال را در بر دارد و جامعه ای که بر مکتب علوی، فاطمی، مهدوی و ولایت فقیه استوار است در برابر گرفتاری های برادران و خواهران خود نمی توانند بی تفاوت باشند.

امام جمعه عنبرآباد با تشکر از مسئولان منابع طبیعی عنوان داشت: اکنون بشر با مشکلات زیست محیطی زیادی روبرو است که به دست خود آن را بوجود آورده است، اسلام عزیز راهکار های زیادی من جمله کاشت درخت و احیای زمین است و قدر منابع طبیعی را بیشتر باید بدانیم و آن را برای نسل های آینده نگهداری نماییم که ان شاءالله بعد از نماز جمعه نهال های درخت توزیع خواهد شد.

ایشان با انتقاد از روند روبه رشد کشت گلخانه ای گفت: متاسفانه خاک جنوب استان کرمان به استفاده بی رویه از سموم و کودهای شیمیایی آلوده شده است و این یک خطر بزرگ برای خطه زر خیز جنوب کرمان محسوب می‌شود که جا دارد مسولین امر راهکاری مناسب بیاندیشند.

وی با گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط امام راحل در سال ۵۸ عنوان کرد: در قبال کار عظیم شهدای والامقام، ما احساس زبونی می کنیم.
ایشان با تشکر از اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان عنبرآباد مبنی بر راه اندازی نماز جمعه در مصلی شهر ابراز داشت: از همه عزیزان خصوصا شهردار و کارکنان شهرداری، بخشدار مرکزی، رییس ستاد نماز جمعه، اداره برق، اداره آب و فاضلاب شهری و همه بزرگوارانی که در یک هفته گذشته همکاری کردند تا فضا آماده شود تشکر می کنم.

وی افزود: این نماز جمعه که یادگار رسول خدا است می تواند همه توطئه های دشمنان اسلام را خنثی کند و تا کنون همین بوده است.

با تبریک سالروز ولادت حضرت امام باقر(ع) افزود: این مولود پاک از جانب پدر و مادر به معصوم می رسد و نهضت علمی ایشان الگویی مناسب برای جوانان ما در تحقق بیانیه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران است که در آن تاکید بر علم و پژوهش شده است.

وی در ادامه گفت: در هشدارهای مقام معظم رهبری در جمع هیئت دولت و خصوصا مسولین امور خارجه ایشان گفتند:”اقتصاد کشور را موکول به عوامل خارجی نکنید و مردم را شرطی نکنید” اما آن برجام ناقص الخلقه هم کاری برای کشور نکرد تا رسد به قول های اروپایی ها.

ایشان ادامه داد: آقا، بارها خیانت ها و خباثت ها را برای مسولین یادآوری کردند حال سوال اینجا است که آیا این هشدارها توسط مسولین جدی گرفته شده یا نه؟

حجت الاسلام سالاری عنوان کرد: مسؤلینی که حرف رهبر معظم انقلاب را نادیده گرفتند و بجای نگاه به داخل به دست بیگانه چشم دارند باید در پیشگاه خدا و مردم پاسخگو باشند.

امام جمعه عنبرآباد عنوان داشت: بسته اروپایی ها که شبیه آمریکایی ها است نباید جزو مسایل مهم کشور قرار بگیرد، بلکه سیاست‌های کلان کشور بایستی بدست خودمان با اقتصاد مقاومتی حل شود.

وی با تبریک انتصاب حجت الاسلام رییسی بعنوان رییس دستگاه قضا توسط رهبر معظم انقلاب گفت: یکی از الزامات گام دوم انقلاب، تصدی افراد پرتلاش و کارآمد در مناصب مهم و مبارزه با مفاسد اقتصادی است که بحمدلله با انتخاب حجت الاسلام رییسی این امر محقق خواهد شد.

ایشان با تسلیت پیشاپیش شهادت امام هادی(ع) گفت: اقا امام هادی نمونه ای بارز از ایستادگی در مقابل طاغوت و ظالمان است که برای ما و مسولین درس است.

وی افزود: ثبت نام جذب در حوزه علمیه آغاز شده که فرصت مغتنی است تا در مکتب امام زمان درس دین بخوانند و برای منطقه افتخار و مفید واقع شود.

کلیدواژه ها:

جستجو


آخرین اخبار